- Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Publicznego Technikum Leśnego i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego może uzyskać maksymalnie 200 pkt. w tym:
- 100 punktów za egzamin dla klas trzecich gimnazjum,
- 100 punktów za oceny z wybranych zajęć edukacyjnych i innych osiągnięć kandydata.
Komisja rekrutacyjna przeliczając oceny na punkty będzie brała pod uwagę następujące zajęcia edukacyjne:
- Język polski:
Celujący 21 pkt. Bardzo dobry 18 pkt. Dobry 14 pkt. Dostateczny 10 pkt. Dopuszczający 4 pkt. - Przedmioty ogólnokształcące:
Do przeliczania ocen na punkty uczeń wskazuje 3 z 5 przedmiotów:
dla kandydatów starających się o miejsce w Publicznym Technikum Leśnym:
- matematyka, geografia, język obcy, biologia, fizykadla kandydatów starających się o miejsce w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym:
- język obcy 1, język obcy 2, historia, biologia, geografiaPunktacja:
Celujący 18 pkt. Bardzo dobry 16 pkt. Dobry 12 pkt. Dostateczny 8 pkt. Dopuszczający 2 pkt. - Inne osiągnięcia umieszczone na świadectwie gimnazjalnym za które maksymalnie uczeń będzie mógł uzyskać 25 punktów, w tym za:
ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem 6 pkt. udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez kuratora oświaty na szczeblu: - wojewódzkim 3 pkt. - ponadwojewódzkim 5 pkt. osiągnięcia sportowe i artystyczne na szczeblu - powiatowym - za miejsca I-III 1 pkt. - wojewódzkim - za miejsca I-III 2 pkt. - ponadwojewódzkim - za miejsca I-VI) 3 pkt. dodatkowe osiągnięcia: - wzorowa ocena z zachowania 1 pkt. - udział w zajęciach kulturalno-artystycznych 1 pkt. - uznana praca w samorządzie szkolnym 1 pkt. - stały wolontariat 2 pkt. laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu przyjmowani są do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły.
- Do Publicznego Technikum Leśnego oraz do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego będą przyjmowani kandydaci, którzy uzyskają łącznie minimum 90 pkt. W przypadku gdy liczba punktów jest mniejsza od wymaganych 90 aby kandydat został przyjęty do klasy pierwszej komisja rekrutacyjna proponuje rozmowę kwalifikacyjno-uzupełniającą.
Przy przyjmowaniu do szkół, w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym, pierwszeństwo mają:
- sieroty, osoby przebywające w placówkach opiekuńczo – wychowawczych oraz osoby umieszczone w rodzinach zastępczych,
- kandydaci o ukierunkowanych i udokumentowanych zdolnościach, którym ustalono indywidualny program lub tok nauki,
- kandydaci z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzonymi opinią publicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej.
- Wymagane dokumenty:
- kwestionariusz zgłoszeniowy kandydata do szkoły ponadgimnazjalnej
- świadectwo ukończenia gimnazjum
- wyniki egzaminu końcowego w gimnazjum
- inne zaświadczenia potwierdzające udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych
- zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu (rodzinnego) o braku przeciwwskazań do nauki w dowolnym typie szkoły ponadgimnazjalnej
- jedno zdjęcie.
- Warunki zakwaterowania w internacie Zespołu Szkół w Tułowicach:
Orientacyjny koszt wyżywienia ucznia 10zł/dzień (I i II śniadanie, obiad, kolacja) + 50zł miesięczna opłata za pobyt w internacie.
Zespół Szkół w Tułowicach
ul. Zamkowa 15, 49-130 Tułowice
tel. 077 42 77 036, fax. 077 42 77 037
« poprzednia | następna » |
---|