foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum Leśne
Liceum Ogólnokształcące o nachyleniu wojskowym

Aktualnie online

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Złota tarcza

Złota tarcza

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Wolontariat

Doradztwo zawodowe

POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SYGNALISTYKI MYŚLIWSKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W TUŁOWICACH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Nauka gry na rogach myśliwskich w minionym roku szkolnym utrzymywała się na średnim poziomie. Z początkiem roku szkolnego 2016/2017 we wrześniu zgłosiło się do nauki gry na rogu 14-stu uczniów z klasy pierwszej technikum i wydawało się, że będzie można złożyć jednolity większy zespół. Nic mylnego ponieważ w ciągu roku szkolnego z tej czternastki pozostało trzech średnio grających trębaczy, pozostali systematycznie rezygnowali z zajęć gry na rogach, tłumacząc się że mają dużo zajęć przedmiotowych w tym sprawdziany i nie mają czasu na grę na rogach. Podobne problemy przedstawiali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej, którzy opanowali kunszt gry w klasie „C” i „B” oraz niektóre utwory muzyki myśliwskiej.

Z pośród tej grupy sygnalistów myśliwskich udało się skorzystać z ich umiejętności do przedsięwzięć promocyjnych szkoły oraz udziału zespołu w oprawie muzyką myśliwską uroczystości szkolnych. Zespół uczniowski „SILVARUM” wziął udział jedynie w XXII Opolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich 20-21.05.2017 r. zajmując II miejsce w klasie C (258 pkt.) w składzie Dawid Lesiak, Tomasz Nycz, Bartłomiej Luberda, Paweł Królewicz, Paweł Przyklenk. Ponadto zespół w składzie Lesiak, Luberda, Królewicz występował podczas zawodów pilarzy w Czechach. Zespół Sygnalistów Myśliwskich „HESPERUS” wystąpił w XII Kaczawskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich zajmując IV miejsce w klasie „B” (257 pkt.) oraz w XXII Opolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich zajmując III miejsce (272 pkt.). Ponadto zespół HESPERUS wziął udział w XX Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Księcia Pszczyńskiego" dnia 20.08.2016 r występując zespołowo i solo. Na uwagę zasługuję występ solowy w klasie „B” Ewy Bernard i zajęcie 3 miejsca na 29 startujących w tej klasie.

W skład zespołu „HESPERUS” wchodzi kadra nauczycielska w składzie Ewa Bernard, Justyna Jagieło, Paweł Zmorawski (były nauczyciel TL Tułowice).

W minionym roku szkolnym brak było chętnych uczniów, którzy zaangażowani byli do ćwiczenia gry na rogach.

W dalszym ciągu utrzymywana jest współpraca w zakresie kultury łowieckiej z Polskim Związkiem Łowieckim, Tułowickim Ośrodkiem Kultury dzięki czemu organizując XXII Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich otrzymaliśmy znaczne wsparcie finansowe z ZO PZŁ w Opolu oraz z TOK.

W nowym roku szkolnym 2017/2018 zrobimy wszystko aby zespół „SILVARUM” mógł występować w konkursach nie tylko regionalnych ale również ogólnopolskich.

zapraszamy do galerii zdjęć

e-Dziennik

Biblioteka

Erasmus +

Rekrutacja

Plan lekcji

BIP

Copyright © 2015 by Zespół Szkół w Tułowicach Rights Reserved.

Klauzula informacyjna