foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum Leśne
Liceum Ogólnokształcące o nachyleniu wojskowym

Aktualnie online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Złota tarcza

Złota tarcza

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Wolontariat

Doradztwo zawodowe

    p1060849Tradycyjnie, aby zachęcić „pierwszaki” z TL-u i LO do wstępowania w szeregi Szkolnego Koła LOP oraz zapoznać ich z bogactwem przyrodniczym najbliższych okolic szkoły, zorganizowaliśmy pieszą wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego. Ogród znajduje się na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Lipnie. Założony w 1782 r. zajmuje obszar 4,18 ha.
Tegoroczna grupa liczyła najwięcej chętnych w historii naszych wymarszów, bo aż 65 uczniów. 29 września 2016, po obiedzie pełni energii wraz z opiekunami wyruszyliśmy do Lipna. Grupę prowadził pan Paweł Zmorawski, który wcześniej uczył nas przedmiotów zawodowych.
Trasa, jak w poprzednich latach prowadziła przez pola, łąki, leśne drogi, wzdłuż brzegów stawów. Krótki odpoczynek nad jednym z nich, stawem Pustelnik był okazją do zrobienia wspólnego zdjęcia.
Z zainteresowaniem i uwagą słuchaliśmy ciekawych opowieści o zgromadzonych w Ogrodzie rodzimych drzewach i krzewach oraz takich, których ojczyzną jest strefa umiarkowana Azji i Ameryki Północnej. Zwiedzając Ogród podziwialiśmy liczne pomniki przyrody. Wyjście i zwiedzanie Ogrodu Dendrologicznego dla „leśników” było również okazją do zbioru szyszek.
Zmęczeni i zauroczeni różnorodnością przyrodniczą trasy oraz samego Ogrodu wróciliśmy do internatu. 

Członkowie SK LOP

Galeria zdjęć - POBIERZ TUTAJ

e-Dziennik

Biblioteka

Erasmus +

Rekrutacja

Plan lekcji

BIP

Copyright © 2015 by Zespół Szkół w Tułowicach Rights Reserved.

Klauzula informacyjna